CryptoMining.Net
CryptoMining - Майнінг криптовалют
Шановні відвідувачі! Якщо ви цікавитеся актуальною інформацією зі світу Bitcoin і інших криптовалют, а також бажаєте поповнити свій багаж знань в сфері майнінгу (видобутку) Bitcoin і альтернативних криптовалют - ви потрапили в потрібне місце! Ми вітаємо вас на нашому сайті.

Сайт CryptoMining.Net створений з метою актуального інформування всіх, хто цікавиться, найбільш важливою і свіжою інформацією, що стосується, в першу чергу, майнінгу Bitcoin і інших криптовалют. Особливу увагу ми присвячуємо оглядам нового обладнання для майнінгу, програмного забезпечення, а також ринку послуг з усього світу. Читати далі »
All About Cryptocurrency Mining
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Головна сторінка » Загальний розділ » Що таке хешрейт (Hashrate) мережі: характеристики та сервіси для його аналізу

Що таке хешрейт (Hashrate) мережі: характеристики та сервіси для його аналізу

Розділ: Загальний розділ Без коментарів      
Що таке хешрейт (Hashrate) мережі: характеристики та сервіси для його аналізу

Людина, яка бажає самостійно добувати цифрові активи повинна розуміти термінологію криптоіндустріі, інакше вона не зможе стати професіоналом в цій області і, врешті-решт, розориться. Вивчаючи тему майнінгу криптовалют, користувач зустрічає багато нових понять. У тому числі знайомиться з ключовим показником обчислювальної потужності пристроїв, який позначається англійським словом Hashrate.

Навряд чи знайдеться користувач, що цікавиться блокчейн-технологією, який був би не чув визначень Bitcoin Hashrate або хешрейт мережі. Але, як показує практика далеко не всі до кінця розуміють значення слова хешрейт.

Що таке хешрейтОбчислювальна потужність визначається числом рішень, які надсилаються на сервер обладнанням майнінг-ферми для генерації нового блоку даних. Кожне правильне рішення (share accepted) відповідає встановленому хеш-коду і може стати цифровим підписом, що закриває черговий криптоблок.

Швидкість виконання криптографічних операцій на спеціальних пристроях або комплектуючих ПК і визначає хешрейт майнінг установки конкретного власника. А сукупна потужність майнерів, які беруть участь в процесі видобутку тієї чи іншої криптовалюти і є хешрейтом блокчейн-мережі.

У чому вимірюється хешрейт?Хешрейт це змінна величина її числове значення виражається кількістю хеш (h) в секунду. Для пошуку потрібного хеш-коду виконуються тисячі, мільйони і мільярди обчислень. Розшифровка основних показників хешрейту пристроїв:

  • Кілохеш (kH/s) - 1000 H/s;
  • Мегахеш (MH/s) - 1000 kH/s;
  • Гігахеш (GH/s) - 1000 MH/s;
  • Террахеш (TH/s) - 1000 GH/s;
  • Петахеш (PH/s) - 1000 TH/s;
  • Ексахеш (EH/s) - 1000 PH/s.


У блокчейн-екосистемі Bitcoin хешрейт більшості пулів для колективного майнінгу вимірюється в петахешах і ексахешах. А в цілому хешрейт мережі Bitcoin дорівнює 80,55 EH/s.

Від чого залежить хешрейт?Хешрейт майнінг-установки залежить від обчислювального потенціалу комплектуючих. Також на його рівень впливають:

  • Налаштування програми для майнінгу;
  • Правильність складання ферми;
  • Стабільність з'єднатися з сервером та електромережі.


На різних алгоритмах обчислень хешрейт конкретної майнінг-машини може істотно відрізнятися. Причиною тому є конструктивні особливості девайсів від різних виробників.

Статистика та обладнанняПри покупці заліза для майнінг-ферми в першу чергу потрібно орієнтуватися на показники хешрейту. Визначити обчислювальний потенціал відеокарти або азіка допомагають спеціалізовані сервіси такі, як калькулятор прибутковості майнінгу WhatToMine. На його сайті зібрані дані про більшість використовуваних для криптовидобутку електронних гаджетів.


Хешрейт в хмаріУ хмарному майнінгу справи йдуть трохи інакше. Користувач купує певну кількість хешрейту, який виробляється обладнанням дата-центру і отримує дивіденди в криптовалюті. Клієнт вибирає тільки сервіс, з яким він хоче працювати і потрібну монету.

Складність і підвищення хешрейтуХешрейт мережі безпосередньо залежить від кількості працюючих в ній майнерів. Чим більша кількість майнерів видобуває одну і ту ж монету, тим швидше збільшується складність обчислень.


Як відбувається зміна складності мережі? Припустимо, на даний момент в блокчейн-екосистемі встановлено певний показник складності, при цьому умовний хешрейт мережі даної криптовалюти дорівнює 900 MH/s. Хешрейт будь-якої криптосистеми завжди дорівнює загальній потужності підключених до неї майнінг-установок. З підвищенням попиту на криптовалюту зростає її ціна і прибутковість майнінгу. Монету починають добувати все більше нових користувачів, хешрейт мережі збільшується і система ускладнює процес обчислень. В результаті час розшифровки нового криптовалютного блоку вирівнюється до значення, закладеного в програмному коді.

У разі падіння вартості і відтоку майнерів з мережі її хешрейт, а відповідно і складність обчислень зменшується, дозволяючи зберегти встановлені параметри. Втім, цей спосіб ефективний тільки до певного моменту. Велика втрата хешрейту паралізує майнінгову мережу, тому, що майнери не тільки генерують нові криптомонети, але і обробляють транзакції. Система перестає функціонувати і монета поступово вмирає, так не раз відбувалося в історії блокчейн-індустрії.

Хешрейт майнінгових пристроїв це параметр, який безпосередньо впливає на рентабельність видобутку. Його рівень постійно коливається, але середнє значення, зазвичай, знаходиться в межах майнінгових можливостей кожної конкретної майнінг-установки. Показники можна збільшити за допомогою модифікації базової системи введення-виведення (BIOS), встановленої на даному пристрої і збільшення параметрів тактової частоти і ліміту потужності. Розгін відеокарти виконується за допомогою утиліти MSI Afterburner. Потрібно поступово збільшувати частоту пам'яті і ядра підбираючи значення, при яких відеокарта демонструє максимальний хешрейт без втрати стабільності.

Власники GPU-ригів (установки на відеокартах) і азіків намагаються вичавлювати максимум зі свого обладнання, збільшуючи швидкість обчислень. Але слід врахувати, що ефект перерозгону може негативно позначитися на реальному хешрейті. Майнінг-ферма буде швидко перебирати можливі варіанти вирішення криптографічного завдання, але при цьому кількість підтверджених шар буде трохи менша, ніж при помірному розгоні. І в добавок до цього, пристрій буде споживати більше енергії і піддаватися підвищеному зносу.

Ефективність майнінгу завжди визначається за статистикою пулу і залежить від співвідношення рівня складності мережі і обчислювальної потужності майнінгової установки. Кількість шар, надісланих за невеликий проміжок часу (наприклад, 1 година), може не збігатися з швидкістю обчислень. Але середнє значення хешрейту на пулі завжди більш-менш дорівнює швидкості перебору рішень, що відображається в терміналі майнінг-утиліти. Якщо ці показники відрізняються більше, ніж на 10-12%, значить у власника пулу проблеми в роботі з цим пулом. І якщо вирішити їх неможливо, краще пошукати інший сервер колективного майнінгу.

ПідсумокХешрейт служить мостом, що з'єднує аналоговий і цифровий світ. Підсумуйте загальні показники хешрейту криптомереж і ви дізнаєтеся, скільки обчислювальної потужності задіяно користувачами для підтримки функціоналу блокчейн. Погано розуміючи, що означає термін хешрейт, неможливо розібратися в структурі блокчейн.
Вам сподобався матеріал? Подякувати легко!
Будемо вам вдячні, якщо поділитеся цим матеріалом в соціальних мережах:

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Ledger Nano X - The secure hardware wallet