CryptoMining.Net
CryptoMining - Майнінг криптовалют
Шановні відвідувачі! Якщо ви цікавитеся актуальною інформацією зі світу Bitcoin і інших криптовалют, а також бажаєте поповнити свій багаж знань в сфері майнінгу (видобутку) Bitcoin і альтернативних криптовалют - ви потрапили в потрібне місце! Ми вітаємо вас на нашому сайті.

Сайт CryptoMining.Net створений з метою актуального інформування всіх, хто цікавиться, найбільш важливою і свіжою інформацією, що стосується, в першу чергу, майнінгу Bitcoin і інших криптовалют. Особливу увагу ми присвячуємо оглядам нового обладнання для майнінгу, програмного забезпечення, а також ринку послуг з усього світу. Читати далі »
All About Cryptocurrency Mining
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Головна сторінка » Загальний розділ » Консолідований майнінг: що це таке і як він працює?

Консолідований майнінг: що це таке і як він працює?

Розділ: Загальний розділ Без коментарів      
Консолідований майнінг: що це таке і як він працює?

Що ви знаєте про консолідований майнінг? Якщо нічого, то сьогодні ми заповнимо цю прогалину. Звичайно, ми не буде занадто заглиблюватися в надра технології, але дамо вам достатньо інформації, щоб цей термін більше не викликав здивування.

Що таке консолідований майнінг (Merged mining)Merged mining - це спосіб паралельного видобутку блоків двох різних цифрових валют, які функціонують на одному протоколі консенсусу. Цей метод допомагає новим або технічно слабким цифровим валютам з низьким хешрейтом збільшити потужність хешування поза своєю мережею, підключившись до більш стабільної та сильної валюти.

Це складний процес, так як операції всередині обох блокчейнів впорядковані, а дерева Меркле хешовані. Значить технічно необхідно привести менш потужну криптовалюту до стану дочірнього ланцюга більш потужного, тобто батьківського. Так, наприклад, відбувається у Bitcoin і Dogecoin, або у Litecoin і Namecoin. Майнери беруть інформацію про хеші основного ланцюга і включають її в блокчейн додаткового і, так як, по суті, доказ роботи підтверджено (криптографічне рівняння виконано) - блоки створюються в обох ланцюжках.

Переваги консолідованого майнінгу (Merged mining)Перша перевага полягає в тому, що кожне підтвердження роботи, яке відправляється майнерами, вносить свій внесок в загальний хешрейт обох криптовалют, що призводить до підвищення безпеки в обох мережах. Також злиття майнінгу усуває основну проблему безпеки для невеликих криптовалютних проектів - ланцюгові атаки. Злиття дозволяє майнерові одночасно захищати декілька мереж, не знижуючи при цьому своєї продуктивності і не збільшуючи енергоспоживання, в той же час заробляючи більше криптовалюти, оскільки він має право на винагороду в обох ланцюжках блоків після відправки валідного рішення. В даний час, велика частина майнінгу здійснюється за допомогою пулу, тому немає необхідності купувати нове обладнання для роздрібних або корпоративних майнерів, щоб мати можливість захистити обидва ланцюжки, оскільки об'єднана інтеграція майнінгу відбувається, коли генерується фактичний блок.

Які блокчейни можна добувати одночасноЯк ми вже зрозуміли, консолідований майнінг полягає в доказі роботи, що підтверджується в первинному, а потім і у вторинному ланцюзі. Ланцюгів, до речі, може бути і більше, але для об'єднання потрібно як мінімум два ланцюжки блоків, що використовують один і той же алгоритм консенсусу Proof-of-Work. Первинний блокчейн - це місце, в якому відбувається справжній майнінг, і цьому блокчейну зовсім не обов'язково знати про існування вторинного ланцюга, оскільки блоки, представлені в мережах, в будь-якому випадку будуть трохи відрізнятися один від одного. Для пари криптовалют, щоб застосувати цю технологію, необхідно виконати дві вимоги. По-перше, батьківський блокчейн повинен прийняти введення довільних даних в заголовок блоку. По-друге, дочірній блокчейн повинен включати логіку перевірки, яка підтверджує, що робота була виконана в батьківській ланцюжку.

Як працює консолідований майнінгПроцес merged mining виглядає наступним чином:

  • Майнер збирає набір транзакцій для обох блокчейнів, які він витягує з mempool. Блок вторинного ланцюга побудований і хешований.
  • Оператор пулу створює транзакцію, яка містить згаданий хеш, і вставляє її в заголовок батьківського блоку в якості довільних даних, які будуть ігноруватися основною мережею.
  • Потім створюється батьківський блок, і робота відправляється іншим майнерам для вирішення криптографічної головоломки.


Після того як майнер (об'єднує) знайде правильне рішення для Proof-of-Work, можливі три сценарії:

  • Об'єднуючий майнер знаходить рішення, в якому складність занадто мала, щоб надати дійсний хеш і Proof-of-Work для будь-якого ланцюжка. Тому нічого не відбувається і майнер вставляє нове значення nonce і продовжує хешування, поки не знайде нову відповідь.
  • Майнер знаходить рішення, в якому доказ роботи було досягнуто для допоміжного ланцюжка (зазвичай з меншою складністю), але не для батьківського ланцюжка. В цьому випадку майнер поширює своє рішення тільки всередині вторинної мережі.
  • Майнер знаходить рішення, яке відповідає вимогам складності для батьківського та вторинного ланцюжків. Таким чином, було знайдено правильне рішення для обох ланцюгів і тому блок поширюється в кожній з них.


У разі вдалого вирішення завдання, майнер створює блок для дочірнього блокчейну, що складається з транзакції і заголовка блоку вторинної мережі, заголовка блоку і хешу з батьківського блокчейну і поширює його по всій вторинній мережі. Додаткова мережа приймає цей блок в якості дійсного Proof-of-Work, тому, що він містить роботу, яка повинна була бути виконана після того, як заголовок блоку і набір транзакцій вторинного ланцюга були побудовані.

ЗавершенняВ даний період часу консолідований майнінг (merged mining) можливий тільки в блокчейнах, які працюють на PoW, але при цьому ведуться розробки, пов'язані і з іншими протоколами консенсусу. Причина цього викладена в статті - захист дочірніх криптовалют від атаки і додаткове стимулювання подвійними винагородами майнерів, для яких видобуток блоків уже не є таким ж вигідним, як раніше. Консолідований майнінг, як і звичайний - складна, для розуміння і тим більше здійснення, технологія, але ми сподіваємося, що прояснили для вас це поняття.
Вам сподобався матеріал? Подякувати легко!
Будемо вам вдячні, якщо поділитеся цим матеріалом в соціальних мережах:

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Ledger Nano X - The secure hardware wallet