CryptoMining.Net
CryptoMining - Майнінг криптовалют
Шановні відвідувачі! Якщо ви цікавитеся актуальною інформацією зі світу Bitcoin і інших криптовалют, а також бажаєте поповнити свій багаж знань в сфері майнінгу (видобутку) Bitcoin і альтернативних криптовалют - ви потрапили в потрібне місце! Ми вітаємо вас на нашому сайті.

Сайт CryptoMining.Net створений з метою актуального інформування всіх, хто цікавиться, найбільш важливою і свіжою інформацією, що стосується, в першу чергу, майнінгу Bitcoin і інших криптовалют. Особливу увагу ми присвячуємо оглядам нового обладнання для майнінгу, програмного забезпечення, а також ринку послуг з усього світу. Читати далі »
All About Cryptocurrency Mining
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Головна сторінка » Тести і огляди » Чи можна заробити на майнінгу криптовалют?

Чи можна заробити на майнінгу криптовалют?

Розділ: Тести і огляди Без коментарів      
Чи можна заробити на майнінгу криптовалют?

На тлі волатильності багатьох криптовалют криптоентузіасти задаються запитанням, чи ще можливо отримати прибуток від майнінгу криптовалют.

Більшість прибуткових механізмів майнінгу пов'язане з колосальними витратами, включаючи оптові закупівлі обладнання та електроенергії, підтримка роботи системи охолодження і пристроїв ASIC.

Зараз для багатьох принцип отримання прибутку від майнінгу криптовалют полягає в цій фразі: витрать гроші, щоб заробити (трохи) грошей.

Щоб поліпшити ситуацію і підвищити інтерес майнерів, на ринок випускаються нові конкуренти ASIC. Зокрема, створенням власних ASIC займається Samsung, BitFury і ASICminer, поряд з відомим технологічним гігантом Bitmain.

Набагато простіше майнити за допомогою графічного процесора (відеокарти). Стійкі до майнінгу, за допомогою ASIC, монети доступніші для звичайних майнерів-любителів, але вони надзвичайно вразливі. Такі сервіси оренди хешу, як NiceHash, дозволяють провести атаку 51%, не маючи власного обладнання. Мережа з низьким рівнем хешрейту і майнінг за допомогою графічного процесора навряд чи може протистояти таким вразливостям.

Також варто відзначити, що більшість альткойнів вже не ті, що були раніше. Залежно від витрат на електроенергію багато з них майнити не рентабельно.

У США майнери, що використовують величезну подвійну установку GeForce 2080Ti, можуть отримати всього пару доларів в день і навіть менше. При такому розкладі для покриття вартості відеокарт буде потрібно декілька років, а то і більше. Ця проблема низької прибутковості може в кінцевому рахунку призвести до загибелі багатьох альткойнів, що добуваються на GPU, якщо поточних хешрейтів виявиться недостатньо для захисту мереж.

Щоб оцінити, яким може бути ваш щоденний прибуток, погляньте на популярні ASIC-майнери, які скоро з'являться на ринку (виробництво деяких майнерів Obelisk, наприклад, Obelisk GRN1 знаходяться під питанням):


Розглянемо один з найефективніших ASIC'ів, ASICminer 8 Nano Pro, який вже доступний в даний час. Він може принести прибуток близько $21,00 в день на кожного майнера, якщо ви платите $0,13 за кіловат/годину. Непогано, чи не так?


Але тут є одна проблема - цей пристрій не розрахований для початківців (по крайній мірі, в фінансовому плані). Щоб купити цю машину у ASICminer, доведеться викласти понад $9000 за пристрій, причому для запуску вам буде потрібно мінімум 50 штук.

Хочете вірте, хочете ні, але 8 Nano Pro вже розпродані. Тепер ви можете вибрати більш нову модель - ASICminer Zeon Turbo зі знижкою в $9500 і щоденним прибутком близько $25.

Більш практичний варіант - Bitmain Antminer S17. Він, як і раніше, коштує досить дорого - декілька тисяч доларів (і шумить, як сирена повітряної тривоги), але його можна купити в роздріб та він набагато краще підходить для початківців. З врахуванням оплати електрики ви можете отримувати прибуток близько $17 в день.

Проте, щоб покрити витрати на покупку, потрібно понад 500 днів майнінгу за поточною ціною Bitcoin. Це досить серйозне капіталовкладення з відстроченою винагородою.

Легко припустити, що такі ціни можуть відлякати звичайного криптолюбителя, який просто хоче спробувати себе в майнінгу. Ця «цінова стіна» завдає шкоди децентралізації, так як все менше людей або компаній мають кошти для забезпечення безпеки мережі.

Одним з найважливіших кроків у процесі майнінгу стає вибір майнінгового пулу. Часто пули мають безліч параметрів, які впливають на ваш прибуток - від комісії за участь в пулі до комісій за транзакції.

Для майнінгу Bitcoin деякі майнери воліють використовувати більші пули, такі як Slushpool - це один з найстаріших пулів, який користуються найбільшою довірою серед майнерів. Існують і інші великі пули, такі як Antpool і BTC.com.

Механізми виплат можуть бути складними і доволі заплутаними. Наприклад, в Slush плата за пул складає 2%, що трохи вище, ніж в Antpool. Але Antpool не завжди виплачує комісію за транзакції, в той час як Slush робить це регулярно.


Пули меншого розміру можуть мати більш низьку комісію, але, можливо, майнерам доведеться довше чекати виплати за блок через менші технічні можливості пулу. Саме тому невеликі пули частіше страждають через простої, під час яких майнер не отримує ніякого прибутку.

Однак в довгостроковій перспективі розміри винагороди вирівнюються, звичайно, за умови, що пул залишається стабільним. Для тих, хто хоче стабільних і частих виплат, більші пули виглядають більш надійними, але, з огляду на підвищену комісію, при наявності терпіння, невеликі пули можуть здатися більш привабливими.

Що стосується альткойнів, тут політика майнінгових пулів більш гнучка і різноманітна. Кожен альткойн з алгоритмом PoW має безліч пулів з різними схемами виплат, деякі з них з мінімальними граничними значеннями для платежів, деякі - з вищою або нижчою комісією за пул, якісь взагалі без комісій.

Для початківців майнерів такі додатки, як Vertcoin One-Click Miner, - відмінний майданчик для експериментів з видобутком за допомогою GPU. Додаток проводить користувача через кожен етап процесу, допомагає у виборі пулів на основі статистики по комісіях за пули і часу роботи, яка наочно відображається в інтерфейсі.

Якщо ви не готові занурюватися в складні технічні викладки, навіть використовуючи практичні поради, більш легким вибором стане сервіс NiceHash. Він дозволяє добувати монети за рахунок зданого в оренду обладнання.

Ваш комп'ютер забезпечує хешрейт, завдяки чому виплати здійснюються на ваш Bitcoin-гаманець. Це полегшує труднощі при виборі криптовалют і усуває необхідність в пошуку кращих майнінгових пулів.

NiceHash також бере собі частину прибутку, але, так чи інакше, це вигідніше від самостійного (соло) майнінгу.


Боротьба за децентралізаціюДавайте подивимося, що роблять розробники ряду криптовалют для вирішення проблеми централізації. Оскільки поряд з величезною різноманітністю алгоритмів майнінгу PoW існує понад 1000 різних криптовалют, торкнемося лише кількох показових прикладів.

Monero і битва проти централізаціїУ минулому році спільнота Monero була стривожена майнінгом за допомогою ASIC в своїй мережі. Bitmain «зламав код», розробивши ASIC для алгоритму Cryptonight XMR. Абсолютно новий Antminer X3 приносить величезний прибуток, в порівнянні зі скромними можливостями графічних процесорів. Отримавши «знижку» в $3000, новачки отримали можливість отримувати гарний прибуток.

Реакція розробників Monero була гранично зрозумілою. Вони підозрювали, що Bitmain таємно займався майнінгом Monero за допомогою ASIC, про що свідчить сплеск хешрейту, який готовий відвантажувати використані ASIC нічого не підозрюючим покупцям. Тим часом в Monero були готові дати здачі:

Ми проведемо екстрений хардфорк, щоб обмежити будь-яку потенційну загрозу від ASIC. Крім того, щоб зберегти децентралізацію і усунути мотивацію для виробництва ASIC, ми пропонуємо модифікувати Cryptonight PoW, проводячи форк два рази в рік.

Нарешті, ми продовжимо досліджувати альтернативні функції Proof-of-Work, які можуть забезпечити підвищений опір ASIC, ніж Cryptonight.

(Джерело)

У відповідь на анонсований форк Monero ціна на X3 знизилася до ціни розпродажі на $1000, все ж залишаючись відносно високою. При цьому важливо відзначити, що хардфорк не розв'язав усі наявні проблеми.

Таким чином, розробники Monero відбили атаку ASIC від Bitmain, імовірно зберігши високу ступінь децентралізації. Разом з тим вони продовжують працювати над реалізацією додаткової стійкості до ASIC за допомогою рішення RandomX, яке випадковим чином чергує різні алгоритми для блокування ASIC.

Siacoin - ще один приклад проекту, який відмовився від монополій, навмисно блокуючи ASIC від Bitmain і Innosilicon. В результаті майнер Obelisk SC1 почав успішно добувати Siacoin.

Інші розробники валют з відкритим вихідним кодом приєдналися до руху проти ASIC, який отримав назву #FairMining. Так само як Digibyte, Vertcoin і інші.

Іншим способом боротьби можна вважати мультиалгоритмний дизайн, який заснований на запуску випадкової послідовності алгоритмів, значно ускладнює роботу ASIC'ів. На whattomine.com в списку найприбутковіших валют з мультиалгоритмним дизайном наводиться Ravencoin, а Digibyte взагалі вважається піонером цієї технології.

Як ви вже зрозуміли, це постійне перетягування каната вимагає, щоб розробники і виробники ASIC'ів продовжували технологічну гонку озброєнь. Це сприятиме децентралізації майнінгу і екосистеми криптовалют.
Вам сподобався матеріал? Подякувати легко!
Будемо вам вдячні, якщо поділитеся цим матеріалом в соціальних мережах:

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Ledger Nano X - The secure hardware wallet